Saf-i Bahçe Organik Nohut 1000 gr

24 ₺ 19.55 ₺ -18%

Saf-i Bahçe Organik Nohut 1000 gr

Tadına doyamadığınız ama karnınızı hemen doyurduğunuz yemek nedir deseler, cevabımız tabi ki Nohut olurdu. Tek başına koca bir sofraya bedel. Siz isterseniz onu yalnız bırakın isterseniz yanına en yakın arkadaşı pilavı getirin. Bu arada Saf-i Bahçe Organik Pirinç e de bir göz atmanızı öneririz. Organik haliyle daha lezzetli, daha kaliteli Nohutumuzu memleketimizin en iyi yetiştiği bölgelerinden sultan sofralarınız için getirdik. Yöresine bereket, size organik lezzet olsun.

 

Meraklısı İçin:

 

Nohut ,Anadolu'dan Akdeniz'in etrafına ve Hindistan'a yayılmıştır. Yabani nohut türünden bütün kültür nohutlarının gelişmiş olduğu düşünülür.

 

Nohut sadece bir yıl büyüyen, tohumla çoğalan, Türkiye'de boyu 50 santimetreye varan bir bitkidir. Tohumlar bazen bej, bazen daha koyu renk ve hatta siyah olur. Kurutulmuş nohut birçok yemekte kullanılır.

Neden Organik Ürün Tüketilmeli?

Organik tarımda ürün yetiştirilmesinden, ürünün tüketiciye ulaşmasına kadar olan diğer işlemlerde, kimyasal madde veya tarım ilacı kullanılmıyor.

Organik üretim yapılacak arazinin; geleneksel üretim yapılan bölgelerden, işlek anayollardan, ağır sanayi tesislerinden, maden işletmelerinden kentsel atıkların toplu olarak bırakıldığı alanlardan, kirletici atıklar içeren akarsu ve yeraltı sularından etkilenmeyecek bir mesafede olması gerekiyor.

 

Üretim ve diğer tüm aşamalarda kimyasal maddeler kullanılmadığı için, gıda ürünleri gerçek lezzetini kaybetmiyor. Her ürün mevsiminde yetiştiriliyor.

 

Tüm bu ürünler, Tarım Bakanlığınca onaylı sertifikasyon firmaları tarafından düzenli olarak denetleniyor.