Saf-i Bahçe Organik Kırmızı Mercimek 1000 gr

17.5 ₺ 13.5 ₺ -22%

Saf-i Bahçe Organik Kırmızı Mercimek 1000 gr

 

“Çok mu üşüdün, sıcacık  mercimek çorbası var hemen iç, için ısınsın. Çok mu acıktın, dolapta mercimek salatası var biraz atıştır, açlığın geçsin…” diyebilmeniz için evde mercimek mi yok? Almak için dışarı çıkmayın hiç, bizde Organik mercimeğin her rengi var.

 

Saf-i Bahçe Organik Kırmızı Mercimeği,  memleketimizin en iyi yetiştiği bölgelerinden olan Çağların Şehri Adıyaman’dan sizin için getirdik. İstedik ki lezzet size gelirken bolluk bereket yöresine gitsin.

 

Meraklısı İçin

Mercimek, bir baklagil çeşididir. Türkiye'de  Güney Doğu Anadolu Bölgesi, Ege Bölgesi, Marmara bölgesinde yetiştirilir.

 

Büyüklük, şekil ve renklerine göre isim alırlar: Sultan mercimek, yeşil mercimek, kırmızı mercimek gibi. Mercimeğin ana vatanı Orta Asya olup bir kurak bölge bitkisidir. Yemeklik önemli bir sebze bitkisidir. Zengin nişasta ve bitkisel proteine sahiptir. Taneleri kurutulup, kuru bakliyat olarak insan besininde önemli rol oynar.

 

Mercimekle yapılan yemekler: Mercimek çorbası, dolması, köftesi, salatası, böreği, makarna çorbası…

 

Neden Organik Ürün Tüketilmeli?

 

Organik tarımda ürün yetiştirilmesinden, ürünün tüketiciye ulaşmasına kadar olan diğer işlemlerde, kimyasal madde veya tarım ilacı kullanılmıyor.

 

Organik üretim yapılacak arazinin; geleneksel üretim yapılan bölgelerden, işlek anayollardan, ağır sanayi tesislerinden, maden işletmelerinden kentsel atıkların toplu olarak bırakıldığı alanlardan, kirletici atıklar içeren akarsu ve yeraltı sularından etkilenmeyecek bir mesafede olması gerekiyor.

 

Üretim ve diğer tüm aşamalarda kimyasal maddeler kullanılmadığı için, gıda ürünleri gerçek lezzetini kaybetmiyor. Her ürün mevsiminde yetiştiriliyor.

 

Tüm bu ürünler, Tarım Bakanlığınca onaylı sertifikasyon firmaları tarafından düzenli olarak denetleniyor.

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor? 

Söz konusu gıda olunca lezzetin bozulmaması ve soğuk zincirin muhafaza edilmesine oldukça önem vermekteyiz. Sizin için ısıya duyarlı özel paketlerin içerisine -40 derecede dondurulan buz aküleri koyarak birlikte paketliyoruz. Uygulanan bu method sayesinde yöresel lezzetler en taze haliyle kargo ile adresinize teslim edilir. Yolculuk boyunca soğukluğunu muhafaza eder ve size buzdolabından çıkmış gibi soğuk bir şekilde ulaşır.

 

Diğer ürünler ise kırılma, sızıntı yapma ihtimallerine karşı ayrı ayrı havalı poşetler ile sarılır. Kolilerin içerisine özenle dizilir. Kolilerin boş kalan kısımları kağıt ile doldurulur ve ürünlerin koli içerisinde hareket etmesi engellenmiş olur. Birçok farklı paketleme metodları kullanılarak hazırlanan siparişleriniz, sizlere kusursuz olarak ulaşır.